Proč? Proč? Proč?

2.2. 2017 Tereza Pyrchalová 2671x

Nechápu to. Co se stalo? Jak je možné, že to nezvládám? Kam to všechno zmizelo?

Ptáte se o čem je řeč? Řeč je o mně. O mně před pár lety. A podle reakcí, které dostávám, tak i o mnohých z vás. A jak je to teď? – Aha, tak proto je to takhle. Tady to zase najdu. Takhle to musím udělat, aby to fungovalo. Už to zvládám. Už to chápu.

V mém příběhu  jste se mohli dočíst, jak jsem na tom před pár lety byla, a že mi FengShui opravdu hodně pomohlo. Nedám na něj dopustit. Ale není to všechno, co náš život může ovlivnit.

Ze dvou třetin je to zcela na nás, jaký náš život bude. Ze dvou třetin ho můžeme ovlivňovat v plné míře. První třetinu tvoří naše životospráva – jak se stravujeme, jak o sebe dbáme, jak sportujeme, zda nekouříme, příliš nepijeme atd., každý si dosadí sám.

Druhou třetinu, kterou můžeme ovlivnit, je prostor, ve kterém žijeme. Jakou má energii, jak pulzuje, zda je tam příjemně Vám i návštěvám, zda si tu odpočineme nebo zda naopak dochází k hádkám a neshodám a nic se nám nedaří. S tím nám pomůže právě FengShui. Podle různých technik můžeme svůj domov (nebo pracoviště) upravit tak, aby nám přinášel potřebnou náladu, energii nebo odpočinek a harmonii.

Každý svého osudu strůjcem

A ta třetí třetina je náš osud. Nebo chcete-li to, co jsme dostali do vínku v momentě našeho narození – energie, dynamika, charakter, ale také předurčení a síla v různých etapách našeho života. Říkám tomu energetický horoskop, protože nám odhalí, jaká energie nám byla dána a jaká nás čeká. Napoví, jaké vazby máme na náš vnitřní svět i na ten vnější, v rodině i mimo ni.

01_Astrology chart with silhouettes of chinese zodiac animals and mystic symbols

Mám dva krásné příklady z vlastní rodiny. Moje devítiletá dcera je … prostě svá. Je to moc hodná holka, velice chytrá (oproti svým vrstevníkům je znatelně napřed), ale nepořádná, nesoustředěná, roztěkaná a navíc velice tvrdohlavá a svérázná. Asi je Vám jasné, že byť nosí domů jedničky, tak s ní mají učitelé potíže, i přesto, že vyniká. Tady musím poznamenat, že má skvělou paní učitelku, která nemá snahu dítě zavřít do krabičky, aby pasovalo do tabulek. Naopak.

Když měla naposledy třídní schůzky, paní učitelka už z ní byla nešťastná. Pobavily jsme se o tom, co dělám, co umím, a že Barborka je momentem svého zrození nabitá energií dřeva, které proroste všechno, snaží se dostat ke sluníčku a vyrůst co nejvýše. Potřebuje vzduch, pohyb a volnost, aby mohlo správně růst a nekřivilo se. Když ho nestříháme, je z něj krásný strom, košatý a statný a dělá nám náramnou radost.

Dřevo ale může porazit kov a potom zahyne. Kov může představovat sekyra, ale také řád, pořádek, disciplína. A to dřevu nedělá dobře. Paní učitelka na mě koukala s otevřenou pusou a pak povídá, že to vidí také tak, že to na Barborku sedí. Je ráda, že to ví a snaží se Barborku angažovat ve školních aktivitách i podle toho. Od té doby jsme neměli ve škole jediný problém.

Pochopila jsem a začala znovu

Můj příběh je také o pochopení. Tentokrát jsem ale já potřebovala pochopit sama sebe. Dlouho jsem se trápila tím, proč najednou nejsem ta výkonná manažerka, která všechno zvládne, proč jsem najednou přestala vydělávat tu spoustu peněz, proč jsem pořád jenom unavená a bez chuti do čehokoliv.

Nejdříve mi obrovsky pomohla úprava domu podle FengShui. Můj stav vyhoření a chronický únavový syndrom byl už ve značně pokročilé fázi, takže náprava chvíli trvala, ale definitivně jsem to rozlouskla až díky svému energetickému horoskopu.

Teprve, když jsem díky této technice pochopila, v jaké fázi života se nacházím a co je potřeba udělat, smířila jsem se s tím a najednou se mi energie vrací v takové míře, že opět začínám zvládat, začínám nové projekty, začíná se mi opět dařit v podnikání.  Jen už si tolik nenakládám, musím zacházet opatrně se svými energetickými zdroji.

4 pilíře tabulka prvků - graf

Řekni mi, kdy ses narodil a já Ti povím, kdo jsi

Technika „4 pilíře osudu“ pracuje nejen s datem, ale také s časem a místem narození. Pro ty, kdo znají své Ming Kwa číslo a prvek, kterému podle roku narození přísluší, to může být docela překvapení.

Pro mě tedy rozhodně bylo. Podle roku narození jsem Ming Kwa 1 – VODA a tedy obecné doporučení – doplňovat vodu. Prvek podle roku narození udává Váš obecný charakter. Podle analýzy 4 pilířů osudu je mým osobním prvkem ale KOV a to znamená, že potřebuji řád a pořádek – prostě něco jiného, než volně plynoucí voda, která se prodere všude.

Podle rozložení síly prvků ve Vašich 4 pilířích je pak určeno, který prvek je Váš osobní, který rodící, rozený, ovládající a ovládaný a připraví se doporučení, kterým směrem se vydat. Dále se zpracuje předzvěst v desetiletých cyklech, která Vám odpoví na většinu otázek. Mně odpověděla na všechny, které jsem si v té době kladla.

Už chápu, proč najednou potřebuji mít doma uklizeno a pořádek, když dříve mi chaos zcela vyhovoval. Proč, když jsem dříve sršela energií, jsem nyní neschopná se pustit do čehokoliv. Proč mi dříve nevadilo jezdit pozdě a dnes je to pro mě utrpení. Pochopila jsem a díky tomu mohla začít znovu. Pochopit, přijmout a přizpůsobit se energii, kterou právě disponujete, Vám samo o sobě dodá novou energii do života.

Obvykle na rozloučenou píšu „Vnímejte svůj prostor“. Dnes to ale změním na…

KAŽDÝ SVÉHO OSUDU STRŮJCEM

Krásný den. Vaše

Tereza

 

Díky svým znalostem a zkušenostem s FengShui umím vyladit prostor tak, aby vyhovoval a nabíjel své uživatele. Ukazuji lidem, jak díky drobným změnám v bytě či kanceláři dosáhnout velkých změn v mnoha oblastech jejich života, ať už je to zdraví, vztahy nebo úspěch. Jak to všechno vzniklo si přečtěte tady>>
Komentáře